Orzeźwiająca woda dla Ciebie

6 września 2017 - uzdatanianie

uzdatnianie wody

Woda mineralna to źródło życia, jednak przez zanieczyszczanie otoczenia i występujące w nim toksyny oraz ona staje się prawdopodobnym zagrożeniem dla istnienia i zdrowia człowieka. W następstwie tego również każda woda, którą wydobywa się z różnych źródeł ma obowiązek przejść proces uzdatniania przed dopuszczeniem jej do konsumpcji.

Na czym bazuje uzdatnianie wody? Należy zdać sobie sprawę z tego, że uzdatnianie to tradycyjny proces dopuszczenia wody do spożycia przez ludzi. Sam proces to nic innego jak poprawienie jakości wody, by ta spełniała wszystkie wskazane prawem standardy i nie kreowała zagrożenia dla systemów żyjących. Uzdatnianie wody składa się z pojedynczych etapów, które muszą nastąpić po sobie, by woda stała się wodą pitną oraz nie szkodziła człowiekowi:

 

1)            etap 1: napowietrzanie, które natlenia wodę i usuwa rozpuszczone w niej niekorzystne gazy,

2)            etap 2: filtrowanie, jakiego celem jest oddzielenie niepożądanych substancji,

3)            etap 3: dezynfekcja, która usuwa zagrożenia chorobotwórcze takie jak bakterie, wirusy i grzyby;

4)            etap 4: zmiękczanie, to stosowane jest przede wszystkim wtenczas, kiedy tak właściwie woda ma być wykorzystana w przemyśle

 

Nie każdy wie, że dobór metody uzdatniania wody w obszernej mierze zależy od typu ujęcia wody. Dlaczego tak się dzieje? Powód jest prosty: rozmaite ujęcia wodne znamionuje przeróżny poziom oraz typ zanieczyszczeń, wskutek tego także inaczej przebiegać będzie uzdatnianie wody z ujęcia powierzchniowego, zupełnie inaczej z drenażowego, a jeszcze odmiennie z głębinowego, innymi słowy podziemnego. Najczystsza woda wywodzi się z ujęcia głębinowego, bo w jakiś sposób sama ulega procesowi samooczyszczania, co nie świadczy nie pożąda uzdatniania.

Zobacz także:

http://www.cin.org.pl/rynek-uzdatniania-wody-juz-nigdy-nie-bedzie-taki-sam/

oraz

http://www.cin.org.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *